Aktuality a aktuálne výstavy

 • Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vám oznámiť že v dňoch 24. 9. a 8. 10. 2016 bude Múzeum slovenskej dediny z dôvodu natáčania relácie RTVS pre verejnosť zatvorené. Ďakujeme za pochopenie.
 • OZNAM PRE NÁVŠTEVNÍKOV: Múzeum Martina Benku a Múzeum kultrúry Čechov na Slovensku budú v dňoch 1. 9 a 15. 9. 2016 uzavreté pre verejnosť.
 • Oznam o uzavretí Múzea Karola Plicku
  Slovenské národné múzeum v Martine oznamuje verejnosti, že od 17. júna 2015 je Múzeum Karola Plicku v Blatnici pre verejnosť z technických príčin zatvorené. Viac...


 • NOVINKA - Elektronicky katalog Kniznice SNM-EM v Martine
 • "Život v záhrade"
  Exkurzné prednášky v záhrade SNM - Etnografického múzea pre skupiny návštevníkov

 • Zoznam organizátorov a kontakty pre účastníkov, výrobcov a predaj v Múzeu slovenskej dediny počas akcií národopisného roka

 • Programové podujatia

  ----------------------------------------------------------------------
  Etnografické múzeum
  ----------------------------------------------------------------------
  Múzeum slovenskej dediny
  Keď sa zima opýta - Ukážky tradičného spracovania a využitia poľnohospodárskych plodín pred zimným uskladnením, zemiaky v tradičnej a súčasnej kultúre, ochutnávky zemiakových jedál. Kontakt: Ing. Jaroslava Ďurdíková, 043/2458115, 0908 615 067, jaroslava.durdikova@snm.sk (16. 10. 2016)

  ----------------------------------------------------------------------
  Múzeum Andreja Kmeťa
  Na Facebooku Vám prinášame aktuálne informácie z realizácie prípravy nových expozícií. Sem nám môžete adresovať svoje otázky, alebo pripomienky.

  Izabela Textorisová - Prvá slovenská botanička Je len málo žien v našej histórii, ktoré si väčšmi zaslúžia obdiv a úctu ako Izabela Textorisová. Žila v období, keď bola vedecká práca pre ženu nedostupná, bolo nemysliteľné, aby bola žena lekárkou alebo nebodaj botaničkou. (do 30. 9. 2016)

  Príroda Turca vo fotografii Turčianska príroda patrí nepochybne ku skvostom Slovenska. Jej krásy a bohatstvo budú môcť návštevníci spoznávať na fotografiách bratov Mateja a Juraja Žiakovcov.

  Rekonštrukcia Múzea Andreja Kmeťa Panelová výstava prezentujúca postup prác pri rekonštrukcii Múzea Andreja Kmeťa - balenie a sťahovanie zbierok , rekonštrukcia interiéru a exteriéru budovy ako aj využitie zrekonštruovaných priestorov a výtvarných návrhom nových expozícií.

  ----------------------------------------------------------------------
  Múzeum kultúry Čechov na Slovensku
  České stopy v Turci - Spoznajte stopy, ktoré v Martine a jeho okolí zanechali osobnosti českého pôvodu. Zoznámte sa s okolnosťami ich pôsobenia a spoznajte architektov, riaditeľov, lekárov či učiteľov, ktorí sa významným spôsobom podpísali na živote a obraze mesta.
  (Do 13. mája 2016)
  Pozvánka
  ----------------------------------------------------------------------
  Múzeum kultúry Rómov na Slovensku

  Expozícia SNM - Múzea kultúry Rómov na Slovensku